رفتن به محتوای اصلی
۰۲۱-۸۸۷۷۳۲۷۸ info[at]asadhost[dot]com

گواهی اس‌اس‌ال (SSL)

چرا گواهی SSL تهیه کنیم؟

امروزه اینترنت به یکی از ارکان ارتباطی بین افراد و سازمان‌ها تبدیل شده است. بسیاری از ما روزانه اطلاعاتی از این طریق دریافت یا ارسال می‌کنیم. این اطلاعات از نظر اهمیت با هم تفاوت زیادی دارند. برخی از این اطلاعات مانند اخبار یک سایت اهمیت امنیتی چندانی ندارند، اما در طرف دیگر اسناد شخصی مثل ایمیل‌ها، رمز حساب‌های بانکی و … قرار دارند که دوست نداریم به دست دیگران بیافتند.

 

اطلاعات معمولاً کی و کجا دزدیده می‌شوند؟

زمانی که آدرس یک سایت را در مرورگر وارد می کنیم اطلاعات بین کامپیوتر ما و کامپیوتری که سایت روی آن قرار دارد (سرور) در حال رد و بدل هستند. پس اگر بتوانیم به طریقی ارتباط بین کامپیوتر خود و کامپیوتر سرور را امن کنیم اطلاعات ما دزدیده نخواهند شد.

 

اس‌اس‌ال (SSL) چیست؟

SSL مخفف کلمه Secure Socket Layer به معنی «لایه اتصال امن» و پروتکلی(مجموعه‌ای از قوانین) جهت برقراری ارتباطات ایمن میان سرویس‌دهنده و سرویس‌گیرنده در اینترنت است که توسط شرکت Netscape ابداع شده. از این پروتکل برای امن کردن پروتکل‌های غیرامن نظیرHTTP ،LDAP ، IMAP و … استفاده می‌شود. بر این اساس یکسری الگوریتم‌های رمزنگاری بر روی داده‌های خام که قرار است از یک کانال ارتباطی غیرامن مثل اینترنت عبور کنند، اعمال می‌شود و محرمانه ماندن داده‌ها را در طول انتقال تضمین می‌کند.

به بیان دیگر شرکتی که صلاحیت صدور و اعطاء گواهی‌های دیجیتال اس‌اس‌ال را دارد، برای هر کدام از دو طرفی که قرار است ارتباطات میان شبکه‌ای امن داشته باشند، گواهی‌های مخصوص سرویس‌دهنده و سرویس‌گیرنده را صادر می‌کند و با مکانیزم‌های احراز هویت خاص خود، هویت هر کدام از طرفین را برای طرف مقابل تأیید می‌کند. البته علاوه بر این تضمین می‌کند، اگر اطلاعات حین انتقال به سرقت رفت، برای رباینده قابل درک و استفاده نباشد که این کار را به کمک الگوریتم‌های رمزنگاری و کلیدهای رمزنگاری نامتقارن و متقارن انجام می‌دهد.

 

اس‌اس‌ال چگونه کار می‌کند؟

اس‌اس‌ال در واقع پروتکلی است که در آن ارتباطات بوسیله یک کلید، رمزگذاری(Encryption) می‌شوند. زمانی که قرار است یکسری اطلاعات را به صورت اس‌اس‌ال به یک سایت که سرور (server)‌اش گواهی نامه اس‌اس‌ال را دارد (در آدرس سایت https است) ارسال شود. ابتدا باید از یک کلید به عنوان قالبی برای به رمز در آوردن اطلاعات بین خدمات گیرنده (کاربر) و خدمات دهنده (سرور) استفاده شود.

 

استفاده از اس‌اس‌ال چه مزیت‌هایی دارد؟

در درجه اول همانطور که گفته شده کلیه اطلاعات بین رایانه کاربر و سرور به صورت کاملاً امن رد و بدل می‌شود. پس این اطمینان برای کاربران بدست می‌آید که اطلاعات شخصی آنها حفظ خواهد شد.

در درجه دوم کمک به بالا بردن سئو وب سایت می‌شود. در واقع یکی از ملاک‌هایی که به بالا بردن وب سایت شما در نتایج وب سایت‌های جستجوگر می‌شود، همین گواهی‌های اس‌اس‌ال می‌باشد زیرا یکی از ملاک‌های موتورهای جستجو نیز امن بودن وب سایت برای کاربران می‌باشد.

در درجه سوم کلیه اطلاعات رد و بدل شده توسط ایمیل نیز محافظت می‌گردند که به تنهایی نیز برای مدیران وب سایت‌هایی که نگران محفوظ بودن اطلاعات درون ایمیل‌های خود هستند توصیه فراوان می‌شود.

در درجه چهارم برای فروشگاه‌های اینترنتی و یا وب سایت‌هایی که اطلاعات مالی کاربران آنها ذخیره و تبادل می‌گردد، گزینه‌ای بسیار مناسب می‌باشد. مضاف بر این که با توجه لزوم نماد اعتماد الکترونیک نیز می‌توانند با داشتن گواهی اس‌اس‌ال نماد دو ستاره نیز تهیه کنند.

ارائه شده از بهترین سرویس دهنده با امکان ارائه برای دامنه‌های ملی (IR.)

از یک گواهی اس‌اس‌ال خوب چه می‌خواهید؟

ارتقاء امنیت

کلیه ارتباطات بین کاربران و سرور شما به صورت کاملا رمزنگاری شده خواهد بود

رمزنگاری ۲۵۶ بیتی

کلیه گواهی‌های ارائه شده، از رمزنگاری ۲۵۶ بیتی بهره می‌برند

پشتیبانی از مرورگرها

پشتیبانی از ۹۹٪ مرورگرها بدون ایجاد هیچ مشکلی

پشتیبانی

پشتیبانی ۲۴ ساعته، هفت روز هفته و ۳۶۵ روز سال

برگشت به بالا
بستن جستجو
جستجو